Tarkan’ın Gerçek İsmi Nedir?

MEGASTAR TARKAN KİMDİR?

17 Ekim 1972 yılında Almanya da bulunan Alzey kasabasında dünyaya gelmiştir. 15 yaşına kadar Almanya da yaşamaya devam eden Tarkan daha sonrasında ailesi ile birlikte Türkiye ye yerleşmiştir. Aslen Karadeniz kökenli olan ünlü sanatçı kendisi dahil 6 çocuklu bir ailede büyümüştür.

 Müzik hayatı nasıl başladı?

Tarkan’ın Gerçek İsmi Nedir?

Megastar Tarkan, henüz 13 yaşında iken babası Ali Tevetoğlu’nun isteği üzerine Almanya da müzik eğitimi almaya başlamıştır. 15 yaşından sonra ailesiyle geldiği Türkiye de eğitimine nota, solfej ve şan dersleri ile devam etmiştir. ‘’YİNE SENSİZ’’ adlı ilk albümünü henüz 20 yaşında iken çıkarmıştır. İlk albümü 12 şarkı ve 2 remixten oluşmaktadır.

Daha sonra 2. Albümü olan ‘’ACAYİPSİN’’ 22 yaşında iken ve ünlü sanatçı Sezen Aksu’nun da yardımıyla piyasaya sürülmüştür. Tarkan’ın ülke çapında tanınmaya başlanması bu albümle birlikte olmuştur. O dönemde satış rekorları kıran ACAYİPSİN, Avrupa ülkelerinde 1 milyona yakın satmıştır.

 Tarkan’ın gerçek ismi nedir?

Terazi burcu olan 1,69 m boyundaki ünlü sanatçının gerçek adı TARKAN TEVETOĞLU’ dur.

 Tarkan Tevetoğlu albümleri

Kendine has imajı ve dansıyla dinleyicilerin gözdesi olan Tarkan Tevetoğlu, şimdiye dek her biri birbirinden popüler olan, Türkiye ve dünya çapında meşhur, toplam 10 başarılı albüme imza atmıştır. Albümleri aşağıda kronolojik sırası ile birlikte verilmiştir.

Yine Sensiz (1992)

Aacayipsin (1994)

Ölürüm Sana (1997)

Tarkan (1998) (derleme albüm)

Karma (2001)

Dudu (2003)

Come Closer (2006)

Metamorfoz (2007)

Adını Kalbime Yaz (2010)

Ahde Veda (2016)

Uluslararası düzeyde ülkemizi başarıyla temsil etmekte olan megastar Tarkan’ın albümleri, bugüne dek 15 milyonun üzerinde satılmıştır. Yıllardır başarıdan başarıya koşan ünlü sanatçı, 29 Nisan 2016 tarihinde Pınar Dilek ile evlenerek, evliler kervanına katılmıştır.

One thought on “Tarkan’ın Gerçek İsmi Nedir?

  • Ekim 2, 2017 tarihinde, saat 7:22 pm
    Permalink

    Haha Tevetoğlu evet bunu bilmeyen kalmadı sayenizde, bengü,gülşen gibi sanatçıların sadece soy isimleri değil isimleri bile farklı Tarkan’ın ismi doğuştan Megastar gibi beeee

Yorumlar kapatıldı.