Aktifbank Bankası Eft Ücreti Ne Kadar 2016 2017

Aktifbank Hizmetleri

Aktif Bank şube bankacılığından farklı bir hizmet anlayışına sahiptir. Aktif Bank, banka kartı, para transferi, fatura tahsilatı, bireysel kredi, sigorta poliçe hizmetleri sunmaktadır. Aktif Bank’ın sunduğu hizmetlerden biri de Ucuz Para Transfer (UPT) hizmetidir. Bu hizmetten UPT hizmet noktalarından belirli bir işlem ücreti karşılığında gerçekleştirilmektedir.

Aktifbank Bankası Eft Ücreti Ne Kadar 2016 2017

Ucuz Para Transfer Hizmeti

Ucuz Para Transfer (UPT) hizmeti ile kimlik belgesi alıcı ismine, hesabına, kredi kartına para transferi gerçekleştirilebilmektedir.

 UPT Para Gönderme

Kimlik belgeniz ile UPT hizmet noktasından para gönderme formu doldurularak para transferi gerçekleştirilebilmektedir. Gönderme işlemi tamamlandıktan sonra işlem referans numarası alarak gönderdiğiniz kişiye iletmeniz gerekmektedir.

 UPT Para Alma

UPT hizmet noktasından adınıza gönderilmiş para transferiniz var ise, işlem referans numarası ve kimlik belgenizle hizmet noktasından paranızı alabilirsiniz. Eğer, hesabınıza ya da kredi kartınıza para transferi yapılmış ise para hesabınıza otomatik olarak gönderilmiş olacaktır.

 EFT Hizmeti

Peki Aktifbank Bankası Eft Ücreti Ne Kadar 2016 2017? Bankanın sunduğu EFT hizmeti için, giden EFT ve gelen EFT olarak iki ayrı ücret belirlenmiştir. Giden EFT için işlem ücreti, gelen EFT için ödeme ücreti olarak adlandırılmıştır. Giden EFT ve gelen EFT ücretleri:

 Giden EFT Hizmet Ücreti

EFT hizmet ücreti birçok bankada olduğu gibi gönderilen tutara bağlı olarak değişmektedir. Aktif Bank şubesinden isme, hesaba, IBAN’a yapılan giden EFT işlemleri için, giden EFT ücreti ise gönderilen tutarın % 0,4 olarak belirlenmiştir.

 Gelen EFT Hizmet Ücreti

Aktif Bank şubesinden isme, hesaba, IBAN’a gelen EFT işlemlerinde, gelen EFT’nin ödenmesi için belirlenmiş ücret ise gelen tutarın % 0,3 olarak belirtilmiştir. Bu ücretin aynı gün yapılan EFT ödemelerinde olduğu belirtilmiştir.