3000 Tl Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Kredi kullanımlarında son yıllarda devlet tarafından yapılan düzenlemeler ile bazı kurallar konulmuştur. Her türlü gelir grubunun kullanabileceği krediler bulunmaktadır. Bankaların yapmış olduğu kampanyalarda bulunmaktadır.

Kredi Kullanımını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

* Maaşınız haricinde başka gelirleriniz varsa (kira geliri gibi) kullanabileceğiniz kredi tutarı yükselmektedir.

* 3000 TL maaşı bulunan kişinin farklı bankalarda kredi ödemesi, kredi kartı ödemesi olması kullanabileceği krediyi etkilemekte ve tutarı düşmektedir.

* Kredi kullanımlarında bazen gerekli görülen durumlarda ( kredi geri ödemelerinizde daha önce yaşadığınız sorunlar var ise ve kredi kullanım notunuz düşükse) kefil talep edilmektedir.

Bu tip etkenler kredi kullanım tutarınızı etkilemekte ve normalde kullanabileceğiniz tutardan daha düşük veya daha yüksek almanız yönünde değişkenlik gösterebilir.

3000 Tl Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim3000 TL maaşla ne kadar kredi çekebilirim diye düşüyorsanız tüm bu etkenleri de düşünmelisiniz. Ama normal koşullarda maaşınız haricinde bulunan bir geliriniz yoksa ve herhangi bir borcunuz bulunmuyorsa, kredi notunuzda normal seviyedeyse maaşınızın 20 katına kadar yani yaklaşık 60.000 TL’ye kadar kredi kullanımında bulunabilirsiniz.

Koşulları yerine getirdiğinizde bankanın da onayı ile kredi kullanımınız maksimum bir hafta içinde sonuçlanmakta ve banka tarafından bilgi verilmektedir. Bankaya başvuru yaptığınızda bazı evraklar talep edilmekte ve sözleşme imzalamanız istenmektedir.

Kredi Başvurusu Yaparken İstenebilecek Evraklar Nelerdir?

Öncelikle kimlik fotokopisi ve beyan edilen gelirin tutarını teyit edecek evraklar da banka tarafından talep edilmektedir. Geri kalan bilgiler banka sicilinizde görüldüğünden dolayı başvuru yaptığınız banka tarafından incelenmektedir. Kredi kullanımınız onaylandıktan sonra sizin de talebiniz hala geçerli ise banka sözleşmelerini imzalayarak kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredi kullanımı yaparken geri ödeyeceğiniz taksit tutarı muhakkak sabit giderleriniz düştükten sonra kalan tutar tarafından karşılayabileceğiniz kadar olmalıdır. Normal harcamalarınız etkilenmemeli ve kredi taksitlerini geri öderken sıkıntı yaşamamalısınız.