WILL SMITH

Hepimizin gayet yakından tanıdığı sempatik aktör Will Smith 25 Eylül 1968 yılında Philadelphia’ da dünyaya geldi. Asıl adı Willard Christopher Smith, Jr. Diğer aktörlerden farklıydı Kızılderili olan ünlü aktör aslen Afrikalı’ydı. Tamircilik yapan babası ile annesi Smith küçük iken yolarını ayırmışlardı. Yıldız oyuncu üç kardeşe sahipti. Okuldaki başarısından dolayı burslu okumaya hak kazanan Smith tüm bu olanakları teperek kendisini rap’a adamıştır.

Doksanlı yıllarda küçük rollerde birçok projede yer aldı. 2005 yılına gelindiğinde sinemaya adım atan yıldız oyuncu, adeta sihirli değnek değmiş gibi filmlerinin her birinde patlama yarattı, gişe hasılatı kırdı ve Guinness Rekorlar Kitabına bu başarısı ile girmeyi başardı.

1992 yılında başlayıp, Sheree Zampino ile üç yıllık evliliğinden bir çocuğu dünyaya gelmiştir. 1997 yılında ikinci evliliğini Jada Smith ile yapan yıldız oyuncunun bu evliğinden de 2 çocuğu dünya ya gelerek toplamda üç çocuk babası olmuştur.

Yıldız oyuncunun yer aldığı projeler; Saturday Morning Videos ,The Perfect Date ,Blossom ,Where the Day Takes You ,Made in America ,Six Degrees of Separation ,Çılgın İkili ,Kurtuluş Günü ,Siyah Giyen Adamlar ,Devlet Düşmanı ,Torrance Rises Vahşi Vahşi Batı ,Welcome to Hollywood ,The Legend of Bagger Vance ,Ali ,Men in Black II ,Bad Boys II A Closer Walk ,Jersey Girl ,Ben, Robot, Köpekbalığı Hikayesi ,There’s a God on the Mic ,Hitch ,Umudunu Kaybetme ,Tonight, He Comes ,Ben Efsaneyim ,Time Share ,Black Panther ,Hancock ,Seven Pounds Untitled Lana and Andy Wachowski Project ,Men in Black III ve After Earth ,Winter’s Tale gibi oldukça ses getiren işler olmuştur.

Asıl hayali müzik olan yıldız oyuncu bu hayaline kavuşarak; Big Willie Style, Willennium, Born to Reign, Greatest Hits, Lost & Found, Miami, Just The Two Of Us, Will2K,Switch, Party Starter gibi albüm ve singlelara imza atmıştır.