TOBEY MAGUINE

Örümcek adam olarak tüm Dünya da kendini göstermiş yediden yetmişe özellikle çocukların çok büyük hayranlık duyduğu, genç ve yakışıklı aktörün asıl adı Tobias Vincent Maguire’dir. Diğer Hollywood aktörlerinin olduğu gibi Tobey’in de doğum yeri Amerika’nın California eyaletidir. 27 Temmuz 1975 tarihinde dünyaya gelmiştir. Babası muhteşem yemekler yapan bir aşçı olan Vincent Maguire, annesi ise benim gibi bir metin yazarı olan Wendy Brown’dur. Tobey bir yaşılarında iken çift boşanmışlardır. Babası gibi lezzetli yemekler yapmayı planlıyordu fakat annesinin etkisinde kalan yakışıklı oyuncu, 6. sınıfa giderken bir oyunculuk okuluna yazıldı. 15 yaşında Tales from the Whoop adlı bir TV programına katıldı. İlk film tecrübesi The Wizard adlı bir film oldu. Reklam filmlerinde de işler almaya başlayan yıldız oyuncu beyazperdeye giden yolda emin adımlarla ilerliyordu.

Uma Thurman adlı filmde rol alan oyuncunun bu filmi akademi ödüllerine aday olunca tüm Dünyanın yakından tanıdığı bir aktör durumuna geldi.

Yakışıklı aktör, The Wizard, Bu Çocuğun Hayatı, Joyride, Fear and Loathing in Las Vegas, The Cider House Rules, The Good German, Tropic Thunder, Brothers ve The Great Gatsby gibi başlıca bir sinema filmlerine imza attı.

İki binli yıllarda Spider-Man, Spider-Man 2, Spider-Man 3 serisi filmlerde örümcek adam karakteri ile kariyerindeki en büyük tırmanışı gerçekleştirdi.

Yıldız oyuncu, 2007yılında mücevher tasarım işi ile uğraşan sevgilisi Jennifer Meyer ile hayatını birleştirdi. Bir çocuk babası olan ünlü aktör, çocuğuna olan düşkünlüğü ile de oldukça tanınmaktadır. Babasının mesleğini yapmadığı halde onun yeteneklerine sahip olan yakışıklı oyuncu, babası gibi lezzetli yemekleri ortaya çıkarabilmektedir.

En yakın arkadaşları Leonardo DiCaprio ve örümcek adamdaki başrol arkadaşı Kirsten Dunst’tur. Ünlü aktör hobi olarak Santranç ve basketbola karşı büyük ilgi duymaktadır.