SİNEM KOBAL

Sarışın güzel, 14 Ağustos 1987 tarihinde İstanbul’da Dünya’ya gelmiştir. Ev hanımı olan annesinin adı Nuray Kobal, babası ise inşaat Mühendisidir. Güzel oyuncunun Kerem Kobal adında bir de erkek kardeşi bulunmaktadır.

Yıldız oyuncunun eğitim hayatı, sanat eğitimi ile başladı daha 4 yaşında iken Yıldız Alper bale okuluna yazıldı ve burada sekiz yıllık bir eğitimin ardından 2001 yılında Royal Akademisinden mezun oldu. İstek Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’nden mezun olduktan sonra Beykent Üniversitesinin Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları bölümünden mezun olarak eğitim hayatını tamamlamıştır. Ortaokul yıllarında çeşitli spor etkinliklerine ilgi duyan güzel oyuncu, voleybol kategorisinde ikincilik ve step birinciliğine imza atmıştır. Tiyatroya karşıda büyük ilgisi olduğu için Dormen Tiyatrolarında eğitim almıştır.

Oyuncunun, ilk deneyimini Dadı adlı TV dizinde daha 13 yaşında iken gerçekleşmiştir.

Atv ekranlarında yayınlanmış olan Selena adlı dizide ilk kez başrol alan güzel oyuncu, bu proje sayesinde Jetix Çocuk Ödülleri’nden En Sevilen Yerli Televizyon Dizisi seçilirken aynı zamanda da En Sevilen Türk Kadın Oyuncusu seçilmiştir.

Dadı, Sultan, Lise Defteri, Arka Sokaklar, Selena, Küçük Sırlar ve Mor Menekşeler gibi TV dizilerinin bazılarında başrol almıştır.

Yıldız oyuncunun, sunuculuk yaptığı projelerde bulunmaktadır.

Sinemada ise Okul, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Ayakta Kal ve Romantik Komedi 2: Bekârlığa Veda gibi filmlerdir.

sinem-kobal

Bir cevap yazın