Silvermat Etiket

Etiketler hayatımızın her yerinde karşımıza çıkmakla kalmıyor aynı zamanda da bize bilgilendirmeler yapıyor. Bunu sıradan bir işlev gibi düşünmemek gerekir. Bir işletmeci açısından bakıldığında mevcut personel sayısından çok daha fazla personel çalıştırması gerekirdi sadece ürün tanıtımı için. Ayrıca etiketler barkodlama yapmak için de kullanılır. Bu durumda da en doğru veriler en hızlı şekilde bilgisayarlara aktarılmaktadır. Birde demirbaş etiketleri vardır. Bunlar silvermat (PP silver) etiketlerdir. Bu etiketlerin en özel yanı güçlü yapışkanlık oranlarıdır. Yapıştırıldıkları alanlardan sökülmezler.

silvermat-etiketSilvermat  etiketler her iki yönü de yani hem baskı yapılacak yüzey hem de yapışkan yüzey gri renge boyanmıştır. Polipropilen etiketlerdendir. Bu nedenle de demirbaş etiketler sıvı temasından etkilenmezler. Aşırı yüksek ısıda büzüşmeye uğrayabilirler ancak bu katsayı oldukça yüksektir. Nem ve ışığa karşı da dayanıklı olan silvermat sürtünmelere ve yırtılmaya karşı dayanıklılık gösterir. Genelde kamu kurumlarında demirbaş etiket kullanılır. Çünkü her demirbaş malzemenin üzerine bu etiketlere basılan demirbaş bilgileri yapıştırılır. Hatta zimmetlenme zorunluluğu olan eşyalarda da kullanılması mümkündür. silvermat etiketlerin baskısı ribon ile yapılmaktadır. Uygun ribon kullanılarak baskısı yapıldığında üzerindeki grafik yada karakterler oldukça uzun süre dayanabilmektedir.

Demirbaş etiketler yalnızca demirbaş takibinde kullanılmazlar tabi ki. Aynı zamanda bir çok alanda da kullanılmaktadır. Mesela cep telefonlarımızın bataryalarının altında cihaz ile ilgili bilgilendirmeleri yapan gri etiketler de bunlardandır. Ayrıca son dönemlerde yut dışından özellikle de Çin’den toplu olarak getirilen ürünlerin üzerine kendi markasını yapıştırarak satışa sunmakta ayrı bir iş alanı oldu. Tedarikçi firma patentini aldığı markasını bu ürünlerin satışında kullanır. Bu etiketler de silvermat  etiketlerdir. Bir başka alan olarak elektronik cihazların üzerinde sıklıkla karşılaşmaktayız silvermat (PP silver) etiketler ile. Bilgisayar kasalarında ve daha çok monitörlerinde ve diz üstü bilgisayarlarımızın altında genellikle bu gri etiketlerle karşılaşmamız mümkündür. Kısacası bu etiket türü hemen hemen her yerde karşımıza çıkabilmektedir. Plastik içerikli bir etiket grubundandır. O nedenle de dayanıklı bir etikettir.