SANDRA BULLOCK

Kimlik adı Sandra Annette Bullock olan aktör, 26 Temmuz 1964 yılında, Amerika birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletinde dünyaya gelmiştir. Alman asıllı bir operacı olan annenin adı Helga, ses öğretmeni olan babanın adı ise John Bullock’tur. Bir kız kardeşe sahip olan yıldız oyuncu aile mesleğinden dolayı operada küçük çapta şarkılar söylemeye başlamıştır. Washington’da, Washington-Lee High School ve East Carolina University’i bitiren güzel aktör, tek hayal ettiği oyunculuk mesleği için New York’a taşındı.

New York’ta küçük rollerde başlayan Sandra, Demolition Man adlı film ile önemli aktörler ile çalışma fırsatını bularak, en önemli deneyimini bu film sayesinde gerçekleştirmiş oldu. En büyük çıkışını ise Speed adlı sinema filmi ile yaparak herkes tarafından tanınan bir aktör haline geldi. Rol aldığı bu proje resmen bir hasılat rekoru kırdı.

2004 yılında Amerikan Kızıl Haçına yaptığı iki milyon dolarlık bir bağış ile adından oldukça söz ettirdi.

2005 tarihinde Jesse James adlı Monster Garage firmasının sahibi, kişi ile hayatını birleştirdi.

Seksenli yıllarda Bionic Showdown: The Six Million Dollar Man and the Bionic Woman adlı film ile doksanlı yıllarda Speed ile iki binli yıllarda ise Miss Congeniality, Crash, Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous, 2009’da Farm of the Yard: Saddles for Wild Horses, The Blind Side, Ateşli Aynasızlar ve Yerçekimi gibi bir çok projede rol alarak isminden oldukça söz ettirmiştir. Çalışmalarına aynı şekilde devam eden yıldız oyuncu 2014 yılında ise Minions adlı filmin seslendirme kısmında görev almaktadır.

Aktörün kariyerinde almış olduğu herhangi bir ödül bulunmamaktadır.