RYAN REYNOLD

Son dönemlerde adından oldukça söz ettiren yakışıklı aktörün doğum adı Ryan Rodney Reynolds’dır. Ünlü aktör, 23 Ekim 1976 yılında Kanada’nın Columbia şehrinde dünyaya geldi. Gıda işleriyle uğraşan aktörünün babasının adı Jim Reynolds, annesinin adı ise Tammy Reynolds’dur. Evin Dört erkek çocuğundan en küçük olanıdır.

2008 yılında, âşık olduğu Scarlett Johansson ile evlendi. Fakat evlilikleri pek de uzun sürmedi üç yıllık bir evliliğin ardından yollarını ayırmaya karar verdiler. Ardından filmlerde beraber oynadığı rol arkadaşı Blake Lively ile 2012 yazında hayatını ikinci kez birleştirdi.

Uzun boyu ile dikkat çeken yıldız oyuncunun boyu 1.88 cm’dir.

Kariyeri boyunca birçok dizi ve filmde rol aldı. Oynadığı TV dizileri olarak; Fifteen, The Odyssey, The Outer Limits, The Marshal, The X-Files, The Outer Limits, Two Guys and a Girl, Saturday Night Live, Family Guy ve Top Gear gibi dizileri, başta gelmektedir.

Yıldız oyuncunun rol aldığı filmler olarak, Ordinary Magic, Serving in Silence: The Margarethe Cammermeyer Story, Sabrina the Teenage Witch, Big Monster on Campus, National Lampoon’s Van Wilder, Harold & Kumar Go to White Castle, The Amityville Horror, X-Men Origins: Wolverine, Secret Origin: Story Of DC Comics ve The Croods gibi projeler gösterilebilir.

Yakışıklı aktör, Green Lantern projesi ile, halkın seçimleri doğrultusunda, Favori süper kahraman karakteri ödülünü almıştır. Harika film seçilmesi konusunda birçok eleştiri yöneltilen film, istenildiği şekilde sükse yapamamıştır.