Ofisteki Sevgili

İş yerinde yaşanan aşkların en büyük düşmanı olan şirketler artık bu konuya daha ılımlı bakıyorlarmış. “-mış” diyoruz çünkü çoğunluk bu duruma hâlâ karşı. Zira ofisteki sevgiliyi destekleyen o şirket henüz tespit edilemedi. Bu durumun önüne geçilmesi tabii ki mümkün değil. Ama aşkımızı saklamalı mıyız yoksa düşman çatlata çatlata yaşamalı mıyız konusunu biraz tartışabiliriz.

İş yerinden edinilen sevgili özellikle cicim aylarında motivasyonu pekiştiriyor. Bu bir gerçek. Hatta işe daha erken gitmek, işleri daha hızlı bitirip birlikte çıkmak gibi faydalar bile sağlayabilir. Bu, madalyonun aydınlık yüzü. Bir de karanlığı var: Tartışmalar ya da ayrılık durumunda stres, sürekli yüz yüze olma gibi olumsuzluklar da hızla işteki performansa sirayet ediyor. Ama son tahlilde gönül ferman dinlemez ve yaşanacak olanlar yaşanır. Tamam da hem şirket hem ilişkideki kişiler açısından en sağlıklı yol nedir?

Gizlemenin manası yok. Çünkü zaten dedikodular siz daha bakışmaya başladığınız günlerde yapılmaya başlamıştı bile. Hatta siz daha birbirinize o cümleyi kurmamışken, birbirinizi sevdiğinizden haberdar değilken bile diğerleri bunu biliyorlardı. Ofiste iletişim ağının en hızlı işlediği konu aşktır sonuçta. Bu durumda en güzeli, saklamadan ama milletin de gözüne sokmadan yürütmektir mevzuyu.

İlişkinin başında tartışma ya da ayrılık gibi zamanlarda nasıl davranmanız gerektiğini de bir şekilde gündeme getirmenin faydası var. Böyle her iki taraf da haddini bilir, birbirinin kariyerine zarar vermeden bu durumun üstesinden gelmeyi başarır. Her şeye rağmen ofisteki sevgili iş hayatınız için dışarıdaki sevgiliden daha tehlikedir.