NAZ ELMAS

Ünlü oyuncu, 16 Haziran 1983 yılında İstanbul’da Dünya’ya gelmiştir. Pedagog olan babasının adı Talat Elmas, reklamcı olan annenin adı ise Meral Elmas’tır. Yıldız oyuncunun Aslı Elmas ve Açelya Elmas adlarında iki kız kardeşi bulunmaktadır.

Yıldız oyuncu, ilkokulunu 50. Yıl Cumhuriyet’te bitirerek, 2001 yılında da yabancı dil eğitimi olan Özel Kalamış Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından Yeditepe Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’nü kazanmıştır. Büyük ablası Aslı Elmas’ın da oyuncu olması sebebiyle oyunculuğa karşı sıcak bakıyordu ve ilk kez Haziran Gecesi adlı TV dizisinde başrol gibi önemli bir rolü alarak resmen dikkatleri üzerine çekti.

Ünlü komedyenin filmi olan G.O.R.A. adlı sinema filmi ile de sinemaya hızlı bir giriş yapma imkanı bulan güzel oyuncu, artık Türk dizilerinin en çok aranan başrol kadın oyuncusu haline gelmiş oldu ve tüm yapımcıların öncelikle kapısını çaldığı güzel oyuncular arasına yerleşmiş oldu.

Ünlü oyuncunun rol aldığı diziler şu şekilde sıralanmaktadır. Haziran Gecesi, Candan Öte, El Gibi, Doktorlar, Nefes, Ay Tutulması, Bir Ömür Yetmez, Ustura Kemal, Güzel Çirkin ve Merhamet ‘dir.

Yıldız oyuncunun sinema dünyasındaki projelerine ise G.O.R.A. Ya Sonra ve Yunus Emre Aşkın Sesi gibi projeleri sayabiliriz.

Kısa sürede Türkiye’de ki ünlü isimler arasına karışan oyuncu, dizi ve sinema projelerinin yanı sıra çeşitli markaların reklam filmlerinde de rol almıştır.

naz-elmas

Bir cevap yazın