MERVE BOLUĞUR

Güzel ve çok genç olan bu oyuncumuz,  16 Eylül 1987 tarihinde Türkiye’nin en güzel şehri olan İstanbul’ da Dünya’ ya gelmiştir. Ev hanımı olan annesinin adı Ayşe Boluğur, ayakkabı mağazası işleten babasının adı ise Levent Boluğur’dur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin Tiyatro bölümünü bitiren sempatik aktör, ilk defa 2006 yılında Acemi Cadı adlı gençlik dizisi ile TV seyircisi ile buluştu. Genç kitleye hitap eden bu dizi sayesinde birçok kişinin beğenisini kazandı.

Çeşitli reklamlarda ve gençlik programlarında en çok rol alan bir oyuncu haline gelmiştir. Discreet, Cornetto, Burgerking, Rocket Dog gibi markaların reklamlarında oynamıştır.

Herkesin tanıdığı bir aktör haline gelen güzel oyuncu önündeki projelerde Türkan Şoray ve Cihan Ünal gibi çok değerli isimler ile çalışma imkânı bularak kariyerinde ani bir yükseliş gerçekleştirdi.

Yıldız oyuncunun Rol aldığı işler; Keloğlan Kara prense Karşı,  Aşk Yeniden, Hoşçakal Güzin, Kül ve Ateş, Küçük Sırlar, Kuzey ve Güney, Muhteşem Yüzyıldır.

Tüm Dünya’da İzlenme rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizi programı sayesinde Boluğur, Türkiye’nin en ünlü ve deneyimli oyuncuları ile bir arada çalışma imkanı bulurken, oynadığı Nurbanu Sultan rolü ile de tüm Dünya ‘da izleyenlerin akıllarında yer etmeyi başarmış oldu.

Ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç ile beraberlik yaşayan Boluğur,  tek hayalinin beyaz perdede yer alan aktörlerinin arasında olduğunu söyledi.

merve-bolugur

Bir cevap yazın