MARK WAHLBERG

Mark Robert Michael Wahlberg asıl adı olan ünlü aktör, 5 Haziran, 1971 tarihinde Amerika’nın Massachusetts eyaletinde doğmuştur. Anne Alma Wahlberg, babası ise Donald Wahlberg’dir. Çok yoksul bir ailenin çocuğu olan aktör, sekiz kardeşe sahiptir. Tüm Hollywood aktörlerinin ortak noktası olan küçükken, anne ve babalarının boşanması, bu aktörün ailesinde de maalesf görülmüştür. Liseli yıllarda içerisinde bulunduğu zor günler sebebi ile okuldan ayrılmıştır. Bu boşlukta, çeşitli suçlar işleyen aktör, New Kids on the Block adlı bir müzik grubuna katılarak, grubun dağılmasının ardından yıldız oyuncu Marky Mark and the Funky Bunch adlı kendi müzik grubunu kurarak müzik hayatına atılmıştır.

Kariyeri boyunca müzik olarak beş albüme imza atan yıldız oyuncunun albümleri ise Music for the People, You Gotta Believe, Life in the Streets, The Remix Album ve All Around the World’ dur.

İç çamaşırı reklamlarında oynamaya başlaya aktör, herkesin tanıdığı bir kişi haline gelir ve 1993 yılında ilk kez The Substitute adlı bir filmde rol alır. Bu aşamadan sonra çeşitli projelerde rol almaya başlayan aktör, Boogie Nights adlı sinema filmi sayesinde en çok aranan jönler arasına yerleşmiş olur.

Yıldız oyuncunun, Renaissance Man, Boogie Nights, The Yards, Maymunlar Cehennemi, Invincible, The Fighter, Zorlu İkili ve Lone Survivor gibi projeler, ses getiren projelerinin arasında yer almaktadır.

Uzun yıllar beraberlik yaşadığı sevgilisi Rhea Durham ile 2009 yılında evlenen yıldız oyuncunun, biri doğumda ölmüş ve bunun dışında şuan hayat ta olan dört çocuğunda babasıdır.

Ünlü aktör, Rhea Durham ile 2006 yılında en iyi erkek yardımcı dalında Akademi ödülünün sahibi olmuştur. Yine aynı film sayesinde Altın Kürenin de sahibi olmuştur.