LEONARDO Dİ CAPRIO

Hollywood’un en popüler oyuncusu ve en yakışıklı jönü diyebilirim. Şuan kariyerinin en üst noktasında yer alan oyuncuyu gelin hep beraber yakından tanıyalım.

Ünlü aktör 1974 yılında Amerika’ da dünyaya geldi.

Çizgi roman dağıtım işinde çalışan babası George Di Caprio, avukatlık yapan annesi Irmelin Indenbirken dir. Anne ve babası Leonardo Di Caprio daha bir yaşında iken boşanmışlardır. Ve veraseti annesinde kalmıştır.

Leonardo Da Vinci’nin sergisinde annesini ilk kez tekmeleyen bu bebek, ismini buradan almıştır.

Maddi sıkıntılar içerisinde büyüyen Leonardo Di Caprio, on iki yaşına geldiğinde cast ajanslarına müracaat etmiştir. İlk deneyimi 1989 yılında Parenthood adlı TV dizisinde olmuştur. Hemen ardından 1991 ve 1992 yıllarında Growing Pains adlı dizi ile tekrar seyirci karşısına çıkmıştır.

Profesyonel anlamda ilk olarak 1991’ de Critters 3 adlı filmde Josh karakteri ile rol aldı.1993 yılındaki What’s Eating Gilbert Grape? Adlı film ile daha on dokuz yaşında iken Oscar’a aday gösterildi.

1995’te Total Eclipse’te Arthur Rimbaud rolünü alırken, The Basketball Diaries adlı film ile yönetmenlerin dikkati çekmeyi başardı.

Yıldız oyuncu Romeo ve Juliet’in başrollerini Claire Danes ile paylaştığı bu film ile kendini dünyaya tanıtmış oldu.

Çok kısa bir süre Hollywood’un en çok aranan jönü ve genç kızların sevgilisi haline geldi.

Dünyaca ünlü aktörler ile çalışma fırsatı bulan yıldız oyuncu This Boy’s Life, Marvin’s Room, Titanic, The Man in the Iron Mask adlı film, The Beach, Don’s Plum, Gangs of New York, Catch Me If You Can, Shutter Island ve Red Riding Hood filmleri ile kariyerinin en üst seviyelerine çıkmayı  başardı.

2004 yılında siyasete atılan yıldız oyuncu, çevresel konularda ve küresel ısınmaya karşı yer aldığı konferanslarla da adından oldukça söz ettirdi.

Kendi adını verdiği Leonardo Di Caprio Computer Center adında bir kültür merkezi açtı.

The Aviator filmi ile beş dalda Oscar ödülü almayı başardı.

Blood Diamond adlı filmde rol alan ünlü oyuncu, Oscar’ da beş dalda aday olan bu filmde kendini tekrar ispatladı.