KRISTEN STEWART

Son dönemlerinin pek çok projesinde yer alan genç ve güzel oyuncuda diğer Hollywood yıldızları gibi bir Amerikalı. Amerika’nın California eyaletinde 9 Nisan 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Asıl adı Kristen Jaymes Stewart’ tır. Yapımcı olan babasının adı John Stewart, Denetmen olan annesinin adı ise Jules Mann Stewart’tır. Biri öz, diğer ikisi evlatlık olmak üzere üç kardeşe sahiptir.

Yıldız oyuncunun kabiliyeti sekiz yaşında iken bir yılbaşı kutlamasında özel bir ajans tarafından keşfedilmiştir. Bunun ardından birçok çocuk kanallarında roller aldı. İlk kez 2002 yılında panik odası adlı film ile sinema dünyasına adımını attı.

Yıldız oyuncunun rol aldığı filmler; The Thirteenth Year ,The Flintstones in Viva Rock Vegas ,The Safety of Objects ,Panik Odası ,Cold Creek Manor ,Konuş Benimle ,Undertow ,Fierce People ,Zathura ,The Messengers ,In the Land of Women ,The Cake Eaters, Into the Wild ,Cutlass ,Jumper ,What Just Happened ,Alacakaranlık ,The Sarah Silverman ,Adventureland, Yeni Ay ,The Runaways ,Welcome to the Rileys ,Tutulma ,Alacakaranlık Efsanesi:Şafak Vakti ,Pamuk Prenses ve Avcı ,On the Road ,Camp X-Ray ,Sils Maria ,Anesthesia , Snow White and the, Huntsman 2 ,The Big Shoe ,American Ultra gibi bir çok özel projeler olmuştur.

Yapmış olduğu birçok proje ile sayısız ödüle aday olurken Welcome to The Rileys adlı film ile en iyi kadın oyuncu ödülünü 2011 yılında almayı başardı. Birçok dalda, toplamda 36 adet ödül alan yıldız oyuncu, bu genç yaşında daha birçok ödüle aday olacak gibi duruyor.