KRİSTEN DUNST

Son dönemlerde ekranlarda sıklıkla görmeye alıştığımız erkeklerin en beğendikleri aktörler arasında yer alan güzel oyuncu, 30 Nisan 1982 yılında Amerika’nın New Jersey eyaletinde dünya ya geldi. Annesi Inez Dunst ve babası Klaus Dunst’tur. Ünlü aktör bir kız kardeşe sahiptir.

Ford firmasının reklamlarında ilk kez oyunculuk deneyimi yaşayan aktör, doksanlı yıllara kadar reklam ve modellik çalışmaları içinde birçokprojede yer aldı.

İlk kez 1989 yılında Woody Allen adlı filmde rol olan yıldız oyuncu, sinema hayatına giriş yaptı. Ardından gelen diğer projelerde de boy göstererek, sinema dünyasında bende varım dedirten Little Women adlı filmde kendini gösterdi.

Modellik ve aktörlüğün yanı sıra Anastasia ve Jumanji adlı filmlerde seslendirme yapmıştır.

Daha önceleri çocuk filmlerinde rol alan yıldız oyuncu, iki binli yıllara gelindiğinde ise ilk kez Drop Dead Gorgeous adlı film sayesinde genç bir kızı canlandıran rolde yer aldı. Bu sayede Hollywood’daki sinema dünyası, filmlerin sarı ve mavi gözlü güzel aktörünü bulmuş oldu.

2000 yılında Teen People’s adlı dergide 21 ateşli kız listesinde yer aldı. 2002 tarihinde Spider Man adlı filmde örümcek adamın sevgilisi rolü ile büyük başarı topladı. Örümcek adam filminin 2’ si ve 3’ü filmi olarak Marry karakteri ile şuan bile kendini anımsatmaktadır.

Güzel aktör, Elizabethtown, Marie Antoinette, Bakery Attack, Örümcek Adam 3, How to Lose Friends and Alienate People, The Second Nat, director, All Good Things, Fight for Your Right Revisited, Metal Chick, On the Road ve Melancholia gibi filmlerde rol aldı.