KIVANÇ TATLITUĞ

Son dönemlerin en yakışıklı aktörü Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983 tarihinde Türkiye’nin Adana ilinde Dünya’ ya gelmiştir. Ev hanımı olan annesinin adı Nurten Tatlıtuğ, pastane işleten babasının adı ise Erdem Tatlıtuğ’dur. Tatlıtuğ’un dört kardeşi bulunmaktadır. Adana’da orta öğrenimini Yenice Özel Çağ Lisesi’nde bitirdi. Ailenin bu dönemden sonra İstanbul’a taşınması sonucu Kalamış Lisesi’nden mezun olmuştur.

Yıldız oyuncu, şöhretin basamaklarına başlamadan önce Basketbol konusunda oldukça ilgiliydi amatör olarak başladığı bu sporu, Türkiye’nin en büyük kulüplerinden BJK ve FB ile çalışarak devam ettirdi. Sakatlanma sonucu spora ara veren Tatlıtuğ, bu arada modellik ile ilgilenmeye başladı. Katıldığı Best Model yarışmasında Türkiye 1.si olarak, Best Model of the World’e katılmaya hak kazandı. Bu organizasyondan 1. olarak çıkan genç oyuncu kendini tüm Dünya’ya tanıtma imkânı buldu.

Yurt dışında ünlü markalarda modellik deneyimleri oldu. Yıldız oyuncu, şuanda Türkiye’de çeşitli dizi ve filmlerde başrol alarak, genç kızların kalbinde yer etmeyi başardı.

Amerikalılar Karadeniz´de 2, Kelebeğin Rüyası gibi filmlerin yanı sıra, Gümüş, Ezel, Kuzey ve Güney gibi projelerde yer aldı.

Aşk-ı Memnu ile Altın Kelebek’ te En İyi Erkek Oyuncu, yine Altın Kelebek’te Kuzey ve Güney dizisi ile En İyi Erkek Oyuncu ve  En Beğenilen Erkek Dizi aktörü seçildi.

Yakışıklı aktör şuanda Kurt Seyit & Shura’da oynamakta.

kivanc-tatlitug

Bir cevap yazın