JOHNNY DEPP

Yıldız oyuncu dünya ya 1963 yılında Haziran ayının dokuzunda, Kentucky’ da gözlerini açtı. En büyük hayali ünlü bir rock yıldızı olmaktı. Sırf bu isteğine bir an önce kavuşmak için okulunu bırakarak The Kids adlı müzik grubunda çalışmaya başladı 1983 yılında grupta yer alan arkadaşı ile evlendi. üç yıllık bir evlilik hayatından sonra tekrar yollarını ayırdılar.

1986 tarihinde Platoon projesinde küçük bir rol sayesinde aktörlük için kolları sıvadı. The Source, Sleepy Hollow, The Astronaut’s Wife Fear and Loathing in Las Vegas ve The Ninth Gate gibi filmlerle izleyiciye kendini gösterme fırsatı buldu.

1987 yılında yayınlanan,21 Jump Street adlı film ile kendinden oldukça bahsettirdi. Bir dönem özellikle korku filmlerinde görmeye alıştığımız yıldız oyuncu, Edward Scissorhands adlı filmdeki performansı ile kendini ispatlamış oldu.

Freddy’s Dead – The Final Nightmare, American Dream ve Dead Man gibi oldukça sükse yapan filmlerde de rol aldı.

” Donnie Brasco ve Don Juan DeMarco filmlerinde Al Pacino gibi çok ünlü isimler ile beraber baş rollerde yer aldı.

Ünlü şarkıcı Vanessa Paradis’ ten bir kız ve bir erkek olmak üzere iki çocuk babası olmuştur.

Yıldız oyuncu The Man Who Cried, Before Night Falls, From Hell, Pirates of the Caribbean- The Curse of the Black Pearl, Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest, Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest, Once Upon a Time in Mexico, The Secret Window ve Finding Neverland gibi önemli projelerde rol aldı.

Yıldız oyuncunun kariyerindeki en üst seviyelere geldiği proje ise Karayip Korsanları- Siyah İnci’nin Laneti filmi olmuştur. Bu proje ile en iyi erkek oyuncu olarak akademi ödüllerine aday gösterilmiştir.

Ünlü oyuncu Makas Eller,Ed Wood,Hayalet Süvari ,Charlie’nin Çikolata Fabrikası ve Ölü Gelin, Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi, Alis Harikalar Diyarında ve Dark Shadows gibi bir çok projede ünlü yönetmen Tim Burton ile beraber çalışma şansını yakalamıştır.