JENNİFER ANISTON

Yıldız oyuncu on 1 Şubat 1969 yaşında Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde dünya ya geldi. Yıldız oyuncunun babası yunan annesi ise İskoçyalı’dır. İki kardeşe sahip olan güzel ve seksi oyuncu çocukluğunu New York eyaletinde geçirmiştir. Babası ve annesi ünlü birer film oyuncusuydu. Bu yüzden aile desteği ile küçük yaşlarda sanat eğitimi almaya başladı. Jennifer Aniston, New York’un en önemli tiyatro okullarından birinden mezun olduktan sonra kariyerini ünlü bir yıldız oyuncu olmaktan yana kullanarak, sahnelere adım atmaya başladı. For Dear Life, Molloy, The Edge, Herman’s Head, The Ben Stiller Show gibi projelerde küçük roller yaparak başladı.

Daha sonraları tüm dünyada yayınlanmış olan ve on yıl kadar uzun süren Friends dizisindeki performansı sayesinde kendini herkese tanıtma imkanı buldu ve bu dizideki Rachel Green rolü yıldız oyuncuya En İyi Kadın Oyuncu veya Müzikal – Komedi dalında Altın Küre ve Emmy ödülünü kazandırdı. Bu dizi sayesinde kariyerinin üst noktalarına tırmanmayı başardı.

She’s The One, If There Was You, The Object of My Affection, Meksikalı, Dövüş Kulübü, Kapışma gibi romantik komedi filmlerinde Brad Pitt ile rol aldı.

Ünlü aktör Jennifer, Brad Pitt ile 2000 yılında hayatını birleştirdi. Fakat beş yıllık bir evliliğin ardından tekrar hayatlarını ayırma kararı aldılar.

Office Space, Rock Star, The Great Girl, Aman Tanrım, Bruce Almighty, Along Came Polly, Rumor Has It, Derailed, The Break-Up, Friends with Money, Room 10, Management, Traveling, Marley & Me, He’s Just Not That into You , The Senator’s Wife, Gambit, The Bounty Hunter, Horrible Bosses, Just Go with It, We Are The Millers gibi günümüze kadar gelen çeşitli projelerde yer alarak ününe ün kattı.

Saç modeli ile adeta bir fenomen haline gelen yıldız oyuncu, bu konuda da adından oldukça söz ettirdi.

Forbes Dergisine göre 2007 yılında dünyanın en zengin 10. Kişisi olarak Jennifer Aniston kayda geçti.

Güzel aktör, 2010 yılındaki araştırmaya göre dünyadaki en güçlü kişiler listesinde sekizinci sıraya oturdu.