İnternet Faydalı Mı Yoksa Zararlı Mı?

Pek çoğumuz bu soruya her iki ihtimalle de yaklaşsa da günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız aşikar. Günümüz, teknoloji çağında olduğumuzdan zorunlu olduğumuz bazı gereksinimlerden biri de internet kullanımıdır. İnternet faydalı mı yoksa zararlı mı? Gelin biz interneti iki alt başlıkta inceleyelim.

İnternetin Faydaları:

İnternetin nimetlerini anlatmakla bitiremeyiz. Hayatımızı kolaylaştıran etmenlerini saymakla bitiremeyiz. Ödev yapmak, iş hayatında hazırlanan sunumlar, faturaları ödeme kolaylığı, televizyon-dizi-film izleme, oyun oynama ve daha aklınıza gelebilecek her şey. Kısacası vazgeçilmezimiz. Akıllıca kullandığımız sürece, her türlü imkanlarından yararlanabileceğimiz ve kolayca işlerimizi halledebileceğimiz kaçınılmaz olacaktır. Tabi ki her yararlı şeyin fazlasının da zararlı olduğunu bilerek ikinci alt başlığımıza geçelim.İnternet Faydalı Mı Yoksa Zararlı Mı?

İnternetin Zararları:

Aile içi iletişimsizliğin başında, günümüzdeki akıllı cep telefonları, tabletler, bilgisayarlar ve bunların içindeki internet başı çekmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi her şeyin fazlası zarar olduğunu bilmemize rağmen ısrarla vazgeçemediğimiz internet elimizden düşmüyor ne yazık ki. Bir gün boyunca sosyal hesabımıza girmeden duramıyor, sıklıkla kontrollerini ihmal etmiyoruz.

Peki, bizi bu duruma git gide iyice bağımlı yapan şey neydi? İnternet. İletişimsizliğin en büyük düşmanı bu çağda maalesef internettir. Dozunda kullandığımız sürece hiç bir zararı hatta ve hatta faydası olduğuna inandığımız internet, günümüzde anne ve babaların en büyük düşmanı haline gelebiliyor. Sokaktaki zararlı bazı durumlar maalesef ki internete de sızmış durumda.

Arkadaşlık siteleri olsun, internet dolandırıcılığı olsun, saymakla bitiremeyiz. Sakıncalı sitelerin bazı oyun sitelerindeki reklamları, küçük yaştaki o temiz, taze beyinlere işleniyor adeta. Ama bazı internet markalarının çıkardığı güvenli internet paketleri, bir nebzede olsa engellemeyi başarıyor. Biz büyüklere düşen görevde düzenli bir şekilde çocukları takip etmektir.