Göz Makyajı

Vücudumuzda yer alan en önemli iletişim duyumuz hangisidir. Desem acaba herkes ne tür cevaplar verebilirler?

Ben sizleri hiç düşündürmeden hemen vermek istiyorum sormuş olduğum sorunun cevabını. Tatbikîde gözlerimizdir. Karşıdan gelen kişiler ile ilk iletişimimizi sağlayan gözlerdir. Sesleri çıkmasa dahi değişik göz hareketleri ile ne demek istediğini anında bildirirler karşı tarafa.

Fakat gözlerimizin anlamını değiştiren çok önemli onlara daha da anlam katan kozmetiğin ışıltılı tozları göz farları vardır. Öyle değil mi? Tüm renkleri gözümüze tek tek uygulasak bakın ortaya nasılda bir başka gözler çıkıveriyor.

Sizlerde hangi rengin gözlerimizi hangi farklı anlama soktuğunu hep beraber öğrenelim mi?

Bu arada far renklerini uygularken yapılmaması gereken bazı durumlar vardır. Dikkat etmelisiniz. Örneğin açık renk göz rengine sahip kişiler koyu tondaki farları, koyu renk göz renklerine sahip kişiler ise mutlaka açık tonlardaki ışıltılı farları uygulayarak gerçek anlamda gözlere mana katmaları mümkün olacaktır.

Sarışınlık esmerlik veya kızıllık far seçiminde önemli bir etken olarak dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Bunun yanı sıra az önce bahsettiğim gibi göz rengine göre en uygun far seçimi yapıldığı takdirde bakışlar güçlenecek ve istenilen o anlamı yakalayacaktır.

Kara gözlüler: sizleri ışıl ışıl yeşil tonları, pembeler, mürdümler, fuşyalar bekliyor. Bu far tonları göz renginizi olduğu gibi ortaya çıkarıyor.

goz-makyajiMavi gözlüler, sizler göz renginiz ile aynı renkte olan mavi renkli tonlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Gözlerinizin o güzelliğini mavi renkli tonlar ile bozarak, öcü gibi iri gözlü görünmemek adına, rengini ortaya çıkaracak olan siyah tonlarını, kahve tonlardaki veya bordomsu koyu ton farlar ile muhteşem göz anlamınız ile ortalığı yakıp yıkacaksınız.

Yeşil gözlüler az önce mavi gözlüler için kendi göz renklerinizdeki tonlardan uzak durunuz ifadem sizler içinde geçerlidir. Sizler de lütfen yeşil tonlarındaki tonları asla tercih etmeyiniz. Sizlerde koyu tonlarından siyah ve kahvenin yanı sıra pembeleri, turuncuları, grileri tonları tercih ederek görüntünüzde aradığınız o anlamlı gözlerin sahibi olmayı başarabilirsiniz.

Farınızı uygular iken her zaman altına açık tonlarda bir astar uygulamanızı öneririm bu sayede tüm kapak renkleriniz aynı renkte olacak göz kapağınızda yer alan lekeler vs. istemiş olduğunuz asıl renge engel teşkil etmeyecektir. Astar işleminden sonra asıl istenen rengin uygulaması yapılmalıdır. Bu tarzda bir far uygulaması ile kusursuz görünen göz kapaklarına sahip olacaksınız.

Far uygulamalarını fırça yardımıyla yapabileceğiniz gibi yumuşak bir sünger yardımı ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Önemli olan ne ile sürüldüğü değil ne şekilde sürüldüğüdür. Sürülüş şekline gelince göz kapağının hemen ortasından başlayarak dışa doğru yumuşak el hareketleri ile kusursuz bir far uygulaması yapmanız mümkün olacaktır.

Gözlerinize sadece farlar ile derinlik katmak isterseniz eğer, göz renginize en uygun rengi seçerek göz kapağına değil de kirpiklerinizin hemen dibine eyeliner şeklinde uygulamanız derin bakışların sahibi yapacak sizleri.