Firma Rehberi

Firma rehberleri, firmaların kendilerini tanıttıkları ve iletişim bilgilerini vererek internet üzerinden arama yapan potansiyel müşterilerin firmalara ulaşmasını kolaylaştıran web sitelerdir. Bu sitelerde yer almak oldukça basit. Herhangi bir siteye nasıl üye oluyorsanız aynı şekilde bilgilerini girerek bu sayfalarda görünür hale geliyorsunuz ve müşteriler de bir tıkla sizinle ilgili bilgilere ulaşma imkânı buluyorlar.

Artık en küçüğünden en büyüğüne kadar her işletmenin bir internet sitesi bulunuyor. Ancak siz çok küçük bir ekiple çalışıyor, internet sitesi yönetimiyle uğraşmak istemiyor ya da internet sitenizi daha fazla kişinin ziyaret etmesini istiyor olabilirsiniz. Bunun da en ucuz ve pratik yolu firma rehberlerine beş dakika ayırarak üye olmaktan geçiyor.

Bu rehberlerin çoğu ücretsiz, ancak ücretli olanların da talep ettikleri rakamlar gerçekten çok uygun. Bizim önerimiz, ücretli olanları tercih etmeniz yönünde olacak. Çünkü ücretli olanlar firmanızın tanıtımını daha iyi yapabilmeniz için pek çok imkân ekliyorlar sistemlerine. Evet sadece telefon ve adres bilgilerinizin internette yer alması da size fayda sağlar ama neden daha fazla ilgi çekmeyesiniz ve bu kadar az bir para karşılığı daha fazla müşteri çekmeyesiniz?

Firma rehberlerinin sağladığı diğer hizmetler arasında ürün fotoğrafı ekleme özelliği geliyor ki bu müşterileriniz için daha dikkat çekici olacaktır. Hatta video bile ekleyebilirsiniz. Bunun dışında Facebook, Twitter, Google Plus gibi platformlarda da firma rehberindeki linkinizi paylaşarak daha büyük bir kitleye ulaşabiliyorsunuz. Yorum yazılabilmesi için de alanlar bulunuyor. Böylece müşterileriniz, arkadaşlarınız ve çalışanlarınız yorumlarını ekleyerek olumlu imajınızı güçlendirebilirler. Ayrıca bu özellik müşterilerinizden gelen talepleri de daha hızlı karşılayabilmeniz ve onlarla iletişim kurma imkânlarınızı genişletmeniz bakımından oldukça önem kazanıyor.