CAMERON DIAZ

Tüm erkeklerin en beğendiği Hollywood bayan aktörleri arasında yer alan güzel oyuncu, manken ve aktör olarak kariyeri boyunca görev almıştır. Asıl adı Cameron Michelle Diaz olan yıldız oyuncu, 30 Ağustos 1972 tarihinde Amerika’nın San Diego eyaletinde dünya ya gelmiştir. İspanyol olan Babasının adı Emilio Diaz, Çeroki kökenli annesinin adı ise Billie Early’dır.

Yıldız oyuncu, katılmış olduğu partide Elite Model Ajansı’nın üyesi olan bir fotoğrafçı ile tanışarak, ajansla bir anlaşma imzaladı ve modellik çalışmalarına on altı yaşında atılmış oldu. Beş yıl modellik yapan güzel oyuncu, güzelliğinin ve başarısının sayesinde tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline geldi.

21 yaşına geldiğinde ise The Mask adlı film ile sinema hayatına atılmış oldu. Bu filmdeki performansı ve güzelliği ile akıllarda yer etmeyi başardı.

La Torre ile uzun bir beraberlik yaşayan güzel yıldız. Bu ilişkiye son vererek There’s Something About Mary adlı filmde rol arkadaşı olan Matt Dillon ile yeni bir ilişki başlattı.

2000 yılında Charlie’s Angels adlı filmde Natalie Cook karekteri ile akıllarda muhteşem bir yer eden güzel oyuncu, 2003 yılındaki Charlie’s Angels: Full Throttle ile tekrar aynı karakteri canlandırması ile seyirci karşısına çıkan yıldız oyuncu, beklenenden çok fazla ilgi gördü.

Yıldız oyuncunun rol aldığı popüler projeler Vegas’ta Korku ve Nefret , John Malkovich Olmak, Charlie’s Angels, Shrek, Vanilla Sky, Ateşli ve Tatlı, 2004 ağustosunda Shrek 2, Yerinde Olsam, Yılında Tatil gibi projelerle adından oldukça bahsettirdi.

Güzel aktör, 1999 yılında Being John Malkovich film ile en iyi yardımcı aktris dalında Bafta ödülünün sahibi olmuştur.