Çalışkan Görünmenin Püf Noktası

Yanlış anlamayın, işten kaytarmanızı teşvik etmek değil amacımız. Ama bazen ofiste fazla boş vaktiniz olabilir ya da yeni işe başladığınız için birilerinin gözüne ilk haftalardan batmak istemiyor olabilirsiniz. Sadece çalışkan çocuk imajınızı biraz daha güçlendirmek için birkaç taktik vereceğiz.

Elinize alacağınız bir kalem ve birkaç kâğıt ya da bir dosya işinize yarayabilir. Masanızın üstünde ve elinizin altında mutlaka bulunmalı. Ama fazla dağınık bir görüntü sergilememeye de özen göstermelisiniz. Telefonunuzu ve tabletinizi bir kenara bırakın. Bunlar sizi meşgul göstermekten çok sürekli sevgilinizle mesajlaşıyor ya da oyun oynuyormuş gibi gösterecektir.

Bilgisayarınızın ya da internet bağlantınızın hızından memnun olmadığınızı belirtin. Tabii memnuniyetsiz ve huysuz görünecek kadar değil. Eğer servisiniz varsa araca binen ilk kişi siz olmayın. Hatta mümkünse oyalanın ve en son siz binin. Bunu da abartarak arkadaşlarınızı bekletmeniz iyi bir izlenimden çok nefret uyandıracaktır.

Turklish öğrenin ve kullanın. Turklish, sektörünüze özgü İngilizce kelimeleri ve terimleri Türkçe cümlelere yedirmek demektir. Mailları forwardlayın. Pack shotları chek edin. Eventleri set edin.

Pek hoşunuza gitmese de gerçekten çalışmak da fena bir yol değildir. Boş kaldığınızda müdürünüze yardım edebileceğiniz bir iş olup olmadığını sorabilirsiniz. Hatta kendinizi müdürünüzle sınırlamayın, diğer çalışma arkadaşlarınıza da destek olabilirsiniz. Dahası kendinizi geliştirmek adına internetten çeşitli araştırmalar yapıp fayda sağlayacağınız şeyler okuyabilirsiniz. Böylece hem masanızın başında olduğunuzu herkes görür hem de vaktinizi iyi değerlendirmiş olursunuz.