BRADLEY COOPER

Yakışıklı ve son dönemlerin en popüler aktörü, Amerika’nın Philadelphia kentinde doğdu. Hayata gözlerini 5 Ocak 1975 yılında açtı. Babası Charles Cooper, annesi Gloria Campano’dur. Kız kardeşinin adı ise Holly’dir. Yıldız oyuncu Cooper Germantown Academy’de okuduğu yıllarda Philadelphia Daily News’ da da çalışıyordu. Georgetown Üniversitesi’nden mezun olan yakışıklı aktör, The New School okulundan güzel sanatlar dalından oyunculukla ilgili eğitim almaya başladı.

1999 yılında onu oyunculuğa heveslendiren ilk filmi Sex And The City olmuştur. Oyunculıuk ile ilgili bölümden mezun olduktan sonra kendini bu işe tam anlamıyla hazır hissediyordu ve Wet Hot American Summer ve Changing Lanes gibi işlerde rol aldı.

İlk kez başrol oyuncusu olarak Kitchen Confidential TV dizisi ile Anthony Bourdain karekterini canlandırdı.

Yıldız oyuncu, Yes Man adlı film ile büyük aktör Jim Carrey ile çalışma imkanı buldu. Bu ünlü aktör için oldukça önemli bir deneyimdi. Akabinde The Hangover adlı filmde rol aldı, bu film hasılat olarak bir rekora imza attı. Bu durumda yine ünlü aktör için oldukça sevindirici oldu. Bu proje yakışıklı aktöre Hollywood Film festivalinde, Hollywood komedi ödülünü kazandırdı.

Yine 2010 yılında vizyona giren diğer bir projesi olan Valentine’s Day ile başarısına başarı katmayı sağladı.

Yıldız oyuncu 2010 yılından sonra çok ünlü isimler ile başroller paylaşmaya başladı. The A-Team, Brother’s Justice, Limitless, The Hangover Part II, The Words ve Hit and Run gibi filmler, aktörün son yıllarda yaptığı güzel işler arasında yer almaktadır.

Beyaz perdenin dışındaTv ekranlarında da en çok rol alan oyuncular arasında yer almaktadır. Başlıca TV projeleri; Sex and the City Jake, The $treet Clay Hammond, Touching Evil OSC Agent Mark Rivers, Alias Will Tippin ve Nip/Tuck Aidan Stone gibi işlerdir.

Bradley, Jennifer Esposito ile 2006 yılında hayatını birleştirdi. Fakat bu evlilik maalesef bir yıl sonra son buldu.