BRAD PITT

Tüm dünyanın tanıdığı, genç kızların sevgilisi yakışıklı aktörün asıl adı William Bradley Pitt’tir. Ünlü aktör 18 Aralık 1963 yılında Shawnee, Oklahoma’ da dünyaya geldi. Taşımacılık ile uğraşan babasının adı William Alvin Pitt, okulda müşavirlik yapan annesinin adı ise Jane Etta Pitt’tir. Pitt, iki kardeşe sahiptir. Lise yıllarında tiyatro ve sinemaya karşı oldukça ilgiliydi. Üniversite de gazetecilik bölümünden mezun olmak üzereyken, tek hayali olan oyunculuk yoluna koştu. Sırf bu hayali için Los Angeles’ e taşındı ve burada hayaline ulaşana kadar çeşitli işlerde çalıştı. Ta ki Dallas adlı dizi de ilk rolünü alana kadar.

1989 yılında Cutting Class adlı film ile çıkış yakalayan ünlü aktör. Thelma & Louise filmindeki rolü sayesinde dünyanın en seksi adamı seçilerek, tam anlamıyla kendinden söz ettirmeyi başarmış oldu.

2000 yılında Jennifer Aniston ile hayatını birleştiren yıldız oyuncu, beş yıllık bir ilişkinin ardından boşanma kararı aldılar. Sonrasında sette tanıştığı dünyaca ünlü güzel aktör Angelina Jolia ile birlikte yaşamaya başladı.

Angelina’nın 3 evlatlık olan çocuklarını üzerine aldı, akabinde çiftin kendilerinden olma üç biyolojik bebek sayesinde de altı çocuk babası olmuş oldu.

 

Aktörün rol aldığı filmlerin başında Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles, The Dark Side of the sun, Burn After Reading, The Curious Case of Benjamin Button, Twelve Monkeys gibi projeler yer almaktadır.

Yakışıklı aktör, 12 Maymun filmi sayesinde en iyi erkek yardımcı dalında, Altın Küreyi kucaklamayı başardı. Oyunculuğunun yanı sıra yapımcı da olan yıldız oyuncu, The Departed adlı film ile en iyi film Oscar’ını alan aktör, yapımcılıkta da üstün bir yeteneğe sahip olduğunu ispatlamış oldu.