BEN STILLER

Asıl adı Benjamin Edward Stiller olan ünlü aktör, 30 Kasım 1965 yılında dünya ya gelmiştir. Aktör bir baba olan Jerry Stiller ve yazarlık, komedi dalında kendini gösteren anne Meara’nın çocuğuydu. Baba Yahudi iken anne İrlandalı bir Katolik’ti evlilik süresinde annede Yahudiliği benimsemişti.

Anne ve babasının ünlü birer aktör olmasından dolayı küçük yaşlarda filmlerde rol almaya başlamıştı zaten. Liseli yıllarda aktörlük eğitimlerine başlayan yıldız oyuncu, profesyonel anlamda The Ben Stiller Show adlı şovunu doksanlı yıllarda sergilemişti. Bu şov programı ile komedi dalında en az annesi kadar başarılı olduğunu kanıtladı ve Emmy ödülünü bu şov ile kucaklamış oldu.

Komedyenliğin yanı sıra aktörlüğünü herkese ispatlamış olan yıldız oyuncu, Empire of the Sun, Fresh Horses, That’s Adequate, Stella, Highway to Hell, 2 Stupid Dogs, Happy Gilmore, Meet the Parents, Duplex, Dodgeball: A True Underdog Story, Madagascar, Little Fockers, The Secret Life of Walter Mitty ve bu yılın projesi olan Night at the Museum 3 filmleri ile kendinden bahsettirdi

Yönetmen ve yapımcı olarak ise Elvis Stories, Zoolander, Tenacious D in The Pick of Destiny ve Tropic Thunder gibi filmlerdeki imzası ile çok beğenildi.

Aktörlüğün yanında yine müzik videoları ile en çok dinlenen parçalar içinde yerini aldı. Bad Boy for Life, Tribute, Taylor, Awesome: I Fuckin’ Shot That!  ve Closer adlı parçalar, en popüler parçalarıydı.

2000 yılında Christine Taylor ile evlilik yaparak, Günümüzün en örnek çiftleri arasında gösterillirler.