ADAM SANDLER

Hollywood’un en popüler jönlerinden Adam Sandler ‘ de diğer birçok ünlü aktör gibi Amerika doğumludur. Asıl adı Adam Richard Sandler olan yıldız oyuncu, hayata gözlerini 9 Eylül 1966 yılında New York’ta açtı. Öğretmenlik yapan annesi Judy, mühendis olan babasının adı ise Stanley Sandler dir. Stand Up konusunda oldukça yetenekli olan genç aktör, okul yıllarında sahnelerde gösterilerini sergilemeye başladı. Eğitim olarak New York Üniversitesi’nden mezun oldu. Adam Sandler aynı zamanda Saturday Night Live üyesi bir aktördür.

Rob Schneider adındaki en yakın dostu ile aralarındaki bağ oldukça kuvvetlidir. Birinin yer aldığı projede bir diğeri mutlaka rol almıştır. Buda Sandler’in hayatında oldukça göze çarpan bir durumdur.

Yıldız oyuncu, ünlü bir sinema oyuncusu iken aynı zamanda yönetmen, bir şarkıcı, bir senarist ve bir yapımcı olarak bir çok dalda yetenek sergileyen bir aktördür.

Rol aldığı filmler; Going Overboard, Shakes the Clown, Coneheads,Airheads, Mixed Nuts, Billy Madison, Happy Gilmore, Bulletproof, The Wedding Singer, Dirty Work,The Waterboy, Big Daddy, Deuce Bigalow: Male Gigolo, Little Nicky, The Animal,Mr. Deeds, Punch-Drunk Love, Eight Crazy Nights, A Day with the Meatball, The Hot Chick, Anger Management, Pauly Shore Is Dead, Blossoms and Blood,The Couch, Head of State,50 First Dates, Spanglish, The Longest Yard, Deuce Bigalow: European Gigolo, Click,Reign Over Me, I Now Pronounce You Chuck and Larry, You Don’t Mess with the Zohan, Bedtime Stories,Funny People, Grown Ups, Just Go with It, Zookeeper, Jack ve Jill, Bucky Larson: Born to Be a Star,That’s My Boy ve Hotel Transylvania olmuştur.

Stand up özelliği ile de Remote Control, The Cosby Show, The Marshall Chronicles, ABC Afterschool Specials, Undeclared,Saturday Night Live, Getaway, The King of Queens gibi TV şovlarında yer almıştır.

Saturday Night Live programı ile doksanlı yıllarda Emmy ödüllerine aday olurken, Punch-Drunk Love adlı filmi ile 2003 yılında Altın küreye ilk kez aday olmuştur.

Adam, Stan and Judy’s Kid adlı son albümü ile satış rekorları kırarak müzik dalındaki yeteneğini de herkese ispatlamış oldu.

2003 yılında âşık olduğu sevgilisi Jackie Titone ile hayatını birleştirdi. Bu evlilikten, iki tane dünya tatlısı kız çocukları dünya ya geldi.